Firma meblowa kontakt Katowice

Zapytaj specjalistę

ZADZWOŃ

FAQ - najczęściej zadawane pytania dotyczące mebli na zamówienie

Jaki jest czas realizacji mebli na zamówienie?

Czas realizacji zamówienia jest zależny od kilku czynników, jednak zawsze określamy go w podpisywanej umowie. Znaczenie ma wielkość i złożoność zamówienia, ale również dostępność materiałów, z których będziemy wykonywać meble na wymiar.

Ile trwa montaż mebli na wymiar?

Czas montażu zależy przede wszystkim od wielkości zamówienia. Montowanie pojedynczych szafek zajmie zdecydowanie mniej czasu niż złożenie całej zabudowy kuchennej. Zawsze informujemy klientów, ile zajmie nam montaż mebli i ustalamy z nim dogodny termin.

Jak powstaje projekt mebli na zamówienie?

Nasza firma oferuje wykonanie projektu mebli na wymiar (lub wykonamy je wg. Państwa projektu). Przed rozpoczęciem prac nad nim zbieramy dokładne wymiary pomieszczenia, w którym staną meble oraz rozmawiamy z klientem, próbując jak najdokładniej poznać jego oczekiwania. Po takim wywiadzie przygotowujemy projekt, który omawiamy jeszcze ze zleceniodawcą.

Jak przygotować pomieszczenie na montaż mebli?

Pomieszczenie, w którym będziemy montować meble, powinno być odpowiednio przygotowane. Uprzątnięte muszą zostać, jeśli takowe były, dotychczasowe szafki. Warto również zadbać o miejsce, w którym będziemy mogli rozłożyć pudełka i składać zabudowę. Chodzi o to, by nasi pracownicy mogli swobodnie przygotować i zamontować meble na zamówienie.

Kiedy należy opłacić zamówione meble na wymiar?

Specjalizujemy się w meblach wykonywanych na wymiar, co oznacza, że nie sprzedajemy gotowych produktów. Ze względu na koszty, zawsze podpisujemy z klientem umowę oraz pobieramy zaliczkę w ustalonej kwocie.

Jak uzyskać wycenę mebli kuchennych?

W celu uzyskania wyceny zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Można to zrobić osobiście, telefonicznie, mailowo czy też przez formularz kontaktowy. Prosimy o podanie informacji, jakich mebli Państwo poszukują, im więcej szczegółów, tym dokładniejsza będzie wycena.

Jakie fronty są najbardziej wytrzymałe?

Wszystkie produkowane przez nas fronty meblowe są wysokiej jakości. Oczywiście trwałość będzie różna w zależności od rodzaju zastosowanych materiałów i wykończeń, ale ich ostateczna trwałość zależy również od warunków otoczenia i odpowiedniego dopasowania. Na przykład w pomieszczeniach z wodą i wilgocią (jak łazienka, kuchnia) stosowane mogą być tylko wybrane fronty, bardziej odporne niż standardowe. Najtrwalsze są fronty drewniane, akrylowe i lakierowane.

Czym różnią się fronty akrylowe i lakierowane?

Fronty akrylowe i lakierowane różni przede wszystkim technika produkcji. Pierwsze powstają poprzez nałożenie na płytę MDF gładkiej tafli akrylu w określonym kolorze. Z kolei fronty lakierowane pokrywane są specjalnym lakierem (front i boki płyty MDF). W obu przypadkach możliwe jest wykonanie wykończenia zarówno matowego, jak również błyszczącego.

Jakie wyposażenie szafek na wymiar mogę wybrać?

Oferujemy wiele różnych możliwości wyposażenia szafek na zamówienie, dostosowując je zarówno do potrzeb klienta, jak i zastosowania mebli. Do wyboru są m.in. klasyczne i obrotowe półki, szuflady, kosze, systemy cargo, wieszaki, drążki.

Czy meble objęte są gwarancją?

Tak, udzielamy standardowej gwarancji na produkowane przez nas meble na zamówienie. Stawiamy na wysokiej jakości produkty i dokładamy wszelkich starań, by każdy etap prac był przeprowadzony z naciskiem na dokładność produkcji.

Czy warto wybrać meble na zamówienie?

Meble na wymiar mają wiele zalet, których nie posiadają klasyczne rozwiązania. Przede wszystkim mamy pełną swobodę doboru rozmiarów, kształtów, wyposażenia czy wyglądu szafek. Meble na zamówienie możemy idealnie dostosować do naszego wnętrza, potrzeb, oczekiwań i upodobań. Pod tym względem tego typu szafki są bezkonkurencyjne.

Kiedy najlepiej zamówić meble wykonane na wymiar?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, na jakim etapie remontu czy urządzania wnętrza należy zamówić meble. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że czas oczekiwania na nie może wynieść kilka tygodni. Wszystko zależy od złożoności projektu i dostępności materiałów.

W jakim stylu meble na zamówienie można zamówić?

Nie ograniczamy się do jednego stylu produkowanych mebli na wymiar. Oferujemy zarówno meble klasyczne, nowoczesne, w stylu angielskim, industrialnym i innych, w zależności od potrzeb klienta.

Jak przebiega proces zamawiania mebli robionych na wymiar?

Klienci zainteresowani naszą ofertą po wykonaniu pierwszego kroku – kontaktu, trafiają pod naszą opiekę. Po wstępnym wywiadzie umawiamy się na pomiar. Później przygotowujemy projekt i wizualizację, a po zatwierdzeniu ich przez klienta przystępujemy do realizacji zamówienia. Gdy szafki są gotowe, umawiamy się na montaż. Dowozimy meble do domu czy firmy klienta, a następnie profesjonalnie montujemy.