Firma meblowa kontakt Katowice

Zapytaj specjalistę

ZADZWOŃ

Meble na zamówienie to produkt, który znacznie ułatwia organizację przestrzeni, nie tylko w małych czy nieustawnych pomieszczeniach, ale tak naprawdę w każdym pokoju, gabinecie czy siedzibie firmy. Dają nam one możliwość idealnego dostosowania wyglądu zewnętrznego i wewnętrznego do potrzeb klienta. Należy jednak pamiętać, że na ostateczną cenę mebli na wymiar wpływa wiele czynników. Kilka najważniejszych omawiamy poniżej.

Meble na wymiar – od czego zależy cena?

Nie ma jednego, z góry określonego cennika mebli na zamówienie, ponieważ na ostateczny koszt składa się wiele parametrów mebli i opcji wybieranych indywidualnie przez klienta. Oto najważniejsze czynniki składające się na cenę mebli na wymiar.

Wielkość i złożoność mebli  na wymiar

Podstawowym aspektem decydującym o koszcie mebli jest ich rodzaj, wielkość i złożoność. Im większe, bardziej rozbudowane czy niestandardowe zabudowy na wymiar, tym wyższy będzie ich koszt.

Materiał i jakość mebli robionych na zamówienie

Kolejnym ważnym czynnikiem określającym koszt mebli robionych na zamówienie jest materiał, z którego zostaną wykonane. Nasi klienci mogą wybierać spośród frontów lakierowanych, laminowanych, foliowanych, fornirowanych, akrylowych czy drewnianych. Również same korpusy mogą zostać przygotowane z drewna lub płyt mdf. Ta ostatnia jest zdecydowanie tańsza, ale równie trwała i funkcjonalna, dlatego klienci chętnie ją wybierają. Meble drewniane są opcją najdroższą, ale również najbardziej elegancką i jakościową. Każdy rodzaj frontów wyróżnia się innymi cechami, polecany jest do innych pomieszczeń.

Wykończenie mebli na wymiar

Koszt zakupu mebli na zamówienie zależy także od rodzaju wykończenia. Mowa tu zarówno od rodzaju wykończenia frontów: mat, półmat czy połysk (ostatnie zazwyczaj kosztują nieco więcej), jak również wszelkich dodatków jak gałki, przeszklenia itd. Uchwyty mogą zostać wykonane z różnych materiałów od plastiku, przez akryl, po metale. A im lepszej jakości i bardziej szlachetny on będzie, tym wyższa stanie się cena. 

Nie możemy zapominać, że do ceny mebli należy doliczyć koszt blatów (szczególnie w meblach kuchennych na zamówienie). Tu również duże znaczenia ma materiał, jaki wybierzemy do jego wykonania.

Kształt i układ mebli na zamówienie

Im bardziej niestandardowe kształty i układy mebli robionych na wymiar, tym wyższa będzie cena zakupu. Wymagają one bowiem indywidualnego projektu i podejścia, więcej jest też trudności w ich wykonaniu. Jeśli nie potrzebujemy nietuzinkowych kształtów i układów mebli na wymiar, warto wybierać te standardowe, których cen będzie znacznie niższa.

Wyposażenie i mechanizmy mebli na wymiar

Ostatnim, lecz bardzo ważnych czynnikiem determinującym koszt mebli na wymiar jest ich wyposażenie i zastosowane mechanizmy. Proste półki są znacznie tańsze niż funkcjonalne koszyki, obrotowe blaty czy systemy cargo. Duże znaczenie mają również zastosowane mechanizmy otwierania, ciche domyki i wyposażenie szuflad. W zależności od oczekiwań klientów, jesteśmy w stanie zaproponować rozwiązania w różnych cenach.

Pamiętajmy, że meble na wymiar nie są kupowane na rok, a na wiele lat, dlatego warto postawić na wysokiej jakości materiały. 

Nie wiesz, jakie meble na zamówienie wybrać? Napisz, przygotujemy projekt i wycenę.